Zaczęło się od Hugo – Badera….

Wszystko zaczęło się 13 października 2014 roku. W auli MBP w  Sosnowcu trwało spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem. Nasz gość opowiadał o wyprawie na Broad Peak. Było też o innych wyprawach, m. in. o Koronie Ziemi. W czwartym rzędzie, ktoś wzdychał z zazdrości, oj chciałoby się zdobyć jakiś ośmiotysięcznik. Ponieważ od czegoś trzeba zacząć, a bibliotekarze podobno skromni są… to

ZDOBYWAMY KORONĘ GÓR POLSKI!

I tak dziesiątka pracowników biblioteki ruszyła na szlak. A oto i oni:

10169359_739970406055234_7157820053702525652_nGosia Baczyńska – ma bzika na punkcie swojego ogródka i Alfuni – berneńskiego psa pasterskiego. Nie cierpi gotować, ale ciasto chętnie upiecze. Pejzaże górskie ją rozwalają.  Do szczęścia potrzebne jej jest słońce. Kocha mocne, pokręcone thrillery.

Plitwice-2801Joasia Siedlecka – rządzi Administracją w Bibliotece.  Jak się na niebie coś dzieje ciekawego to tam jest Joasia. Miłośniczka astronomii i  dobrego rocka, nie odpuści żadnemu koncertowi. Ciężko jej będzie z nami wędrować bo to zaćmienia, a to kapela gra… Ale obiecała, że da radę.

Asia 012Gosia Toczkowska – guru Działu Informacyjno – Bibliograficznego, więc dużo wie. Miłośniczka zwierząt. Zakochana w sześcioletnim Kubusiu – wnusiu. Lubi muzykę rockowa, dobrą książkę i film.

AnetaAnetka Wcisło – właścicielka szarego indywidualisty kota Pascala – dla przyjaciół Pasia. Jako kierownik Działu Promocji dużo wie, więc zmuszona została do prowadzenia naszego bloga. Kobieta aktywna: zumba, rower, basen. Jej ulubiony film i credo to „Życie jest piękne” Roberto Benigniego.

_DSC9454

Wojtek Surowiecki – właściciel największych treków w naszej grupie. Z zamiłowania fotograf, wyedukowany logistyk, z zawodu naczelny informatyk MBP. Właściciel czarującego uśmiechu…

IMG_0162Artur Zobek –  na naszej pierwszej wyprawie zyskał ksywkę GPS. Na co dzień rozkręca komputery na części pierwsze i przywraca je do życia. Kocha sport – nasz mistrz kyokushinu ze stoickim spokojem i ogromnym poczuciem humoru rozkłada nas na łopatki.